Bach-Collegium Praha

Bach-Collegium Praha je soubor sestávající z komorního orchestru a sboru (celkem asi 40 účinkujících). Vznikl v roce 1982 a publiku se představil o rok později. Těžištěm zájmu ansámblu je interpretace duchovní hudby, zvláště pak kantát J.S.Bacha a díla starých českých mistrů Františka Xavera i Šimona Brixiho zejména jejich dosud neznámá díla, vzniklá spartací nově objevených skladeb. Stálé místo v programech zaujímají ovšem i duchovní díla J.Haydna, W.A.Mozarta, A.Dvořáka a dalších.  K pravidelným pořadům patří vánoční koncerty, věnované české vánoční hudbě.

Zakladatelem a dirigentem vokálně-instrumentálního souboru je Doc. Vladimír Novák, který od počátku cílevědomě vytvářel osobitý projev Bach-Collegia Praha, jehož členy jsou profesionální hudebníci i zdatní amatérští vokalisté. Spojuje je hluboký zájem o hudbu minulosti, jejíž hodnoty se snaží zprostředkovat svým posluchačům. Počínaje rokem 2007 předal Vladimír Novák vedení souboru Jiřímu Mátlovi, dlouholetému členu souboru a dále spolupracuje jako host na některých projektech.

Bach-Collegium Praha koncertuje převážně v Pražských koncertních sálech a v pražských chrámech, ale i mimo Prahu.

Bach-Collegium Praha přijme zpěváky do všech hlasových skupin. Máte-li chuť poznat nové lidi a podílet se na realizaci sborových hudebních děl, neváhejte a přijďte mezi nás. Zkoušíme jednou týdně v úterý od 17:50 hodin v KK Poštovka. Pro další informace nás prosím kontaktujte.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021